DRUGA NIEDZIELA ADWENTU - 04. 12. 2022.

• Dzisiaj, w niedzielę, przeżywamy wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. Msza św. Barbórkowa w intencji wszystkich górników naszej parafii, emerytów i rencistów górniczych, ++ górników w latach 2021 i 2022 oraz ich rodzin zostanie odprawiona o godz. 09.00.
  • Od poniedziałku, zapraszam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych na Roraty. W tym tygodniu Roraty będą odprawiane w naszym kościele, w poniedziałek, czwartek i piątek o godz. 17.00, we wtorek o godz. 16.00, a w środę i w sobotę nie będzie Rorat.
  • Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko w piątek od 8.00 do 9.00.
  • W czwartek, 08. grudnia, przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu, zostaną odprawione o godz. 7.00, 16.00 i 17.00 (roraty).
  • Dziękuję za dzisiejszą ofiarę zebraną w czasie Mszy św., która jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj także przed kościołem, po Mszach św., odbędzie się zbiórka ofiar na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziękuję bardzo serdecznie za każdy okazany dar serca w imieniu obdarowanych.
  • Ofiara zbierana w przyszłą niedzielę, w czasie Eucharystii, będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na pokrycie kosztów związanych ze świątecznym wystrojem naszego kościoła.
  • Dziękuję również za wszystkie wpłaty (darowizny) dokonane na konto bankowe parafii w minionym tygodniu.
  • Dziękuję osobom, które wczoraj sprzątały nasz kościół oraz jego otoczenie. W najbliższą sobotę, proszę o to członków rodzin panów: Krzysztofa Jaksik, Antoniego Kubek, Jarosława Widenka, Krzysztofa Mikieta, Andrzeja i Tomasza Jeremiasz.
  • Serdecznie zachęcam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego.
  • W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne: małe w cenie 6 złotych i duże w cenie 10 złotych. Są także do nabycia w zakrystii świece Wigilijne w cenie 10 złotych.
  • Jako parafia włączyliśmy się w zbiórkę żywności (artykułów spożywczych, słodyczy - o długim terminie przydatności) dla kombatantów na kresach – organizowaną przez ZHR z Wodzisławia Śląskiego. Pod ołtarzem św. Barbary przygotowany został specjalny kosz, do którego można będzie przynosić żywność, słodycze. W imieniu harcerzy, jak i samych obdarowanych, dziękuję wszystkim za okazaną dobroć, pomoc - serce. Zbiórka potrwa do 1 stycznia 2023 r.